Rezultate ”TALANTUL ÎN NEGOȚ” (faza pe Regionala Suceava)

Sâmbătă,14.05.2016, s-a desfășurat faza pe Regionala Suceava a Concursului Biblic TALANTUL ÎN NEGOȚ 2015-2016, la care au participat 288 de concurenți (238 concurenti la varianta scrisa si 50 la Memorarea Scripturii).

Evenimentul s-a desfășurat la gh Biserica Penticostală BETLEEM din Bivolărie, Județul Suceava. Mai jos am postat persoanele care au obținut cele mai bune rezultate, celelalte rezultate vor fi afisate la Bisericile participante.

Faza națională se va desfășura astfel:

  • 27-29.05.2016 – Talantul în negoţ, faza naţională tineri-adulţi (Deva)
  • 1-3.07.2016 – Talantul în negoţ, faza naţională copii (Piatra Neamț)

 

Rezultate la varianta scrisă:

Clasele 2-3    

Nr. Crt.               Nume si prenume Premiul Biserica
1 Spoială Denisa I Betel, Bosanci,SV
2 Volintiru Rebeca II Emanuel, Burdujeni,SV
3 Curcă Iosua II Plopeni, Suceava,SV
4 Damian Elisei III Dămileni – Suharău,BT,SV
5 Postu Paula III Vaslui, SV
6 Grigoraș Diana M1* Emanuel, Burdujeni,SV
7 Roznovan Denisa M1 Betel, Ițcani,SV
8 Ursulică Hadassa M1 „Betel” Botoșani,SV
9 Bodnar Emilia M2* Dornești
10 Spatariu Debora M3* Emanuel, Burdujeni,SV

 * M1, M2, M3 = Mențiune 1, Mențiune 2, Mențiune 3.

Clasele 4-5

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Spoială Rebeca I Betel, Bosanci,SV
2 Viziteu Larisa I „Betel” Botoșani,SV
3 Vicol Marius II Volovăț
4 Franciuc Eliza III Mitocul Dragomirnei,SV
5 Curcă Iulia M1 Plopeni, Salcea,SV
6 Omelcu Doris M1 Fălciu, Vaslui, SV
7 Burlacu Corina M1 Lozna – Străteni,BT,SV
8 Omelcu Debora M2 Fălciu, Vaslui, SV
9 Damian Otniel M3 Dămileni – Suharău,SV

Clasele 6-7  

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Franciuc David I Mitocul Dragomirnei,SV
2 Ștefănucă Diana II Betel Dumbrăveni,SV
3 Asofronie Ștefan III Mitocul Dragomirnei,SV
4 Calujac Luisa III Speranța, Suceava,SV
5 Pamparău Alexia III Plopeni,Suceava,SV
6 Viziteu Samuel III „Betel” Botoșani,SV
7 Ujeniuc Emanuel III Speranța, Suceava,SV
8 Luculescu Albert III Plopeni,Suceava,SV
9 Luculescu Eduard III Plopeni,Suceava,SV
10 Mandici Naomi III Bivolărie-Betleem
11 Luculescu Andrei M1 Betel Dumbrăveni,SV
12 Pintilii Patricia M2 Vaslui, SV
13 Topală Sabina M3 Dorohoi,BT, SV
14 Bîgu Fredi M3 Drujești, Vaslui, SV

Clasele 8-9  

Nr. Crt. Nume si prenume Premiu Biserica
1 Fandache Cristina I Betezda Dumbrăveni,SV
2 Hrebenciuc Elisabeta I „Betel” Botoșani,SV
3 Franciuc Paul II Mitocul Dragomirnei,SV
4 Clim Otilia III Siminicea,SV
5 Paveliuc Adriana III Siminicea,SV
6 Popovici Delia III Plopeni, Suceava,SV
7 Tudosanu Tiberiu III Mitocul Dragomirnei,SV
8 Iacobescu Naomi Emanuela, M1 Betel, Pascani
9 Nechifor Larisa M2 Mlenăuți,BT,SV
10 Candrea Iosif M3  Dorna Candrenilor,SV

Clasele 10-11     

Nr. Crt.   Nume si prenume Premiul Biserica
1 Mihai Cătălina I Betezda, Dumbrăveni,SV
2 Nechifor Daniel II Mlenăuți,BT,SV
3 Havrștiuc Otilia III Mitocul Dragomirnei,SV
4 Popa Cosmin M1 Plopeni, Suceava,SV
5 Pamparău Costeluș M2 Betel Dumbrăveni,SV
6 Luca David M3 Todirești,IS,SV

18-25 ani                                 

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Hrebenciuc Lidia I „Betel” Botoșani,SV
2 Mihai Daniel I Betezda, Dumbrăveni,SV
3 Miron Beatrice I Betezda, Dumbrăveni,SV
4 Havrstiuc Daniela I Mitocul Dragomirnei,SV
5 Asofronie Eduard II Betel,Siret,SV
6 Cîrdei Delia II Bivolărie-Betleem,SV
7 Chiricioaei Claudiu III Vaslui, SV
8 Siminiuc Andreea M1 Rădăuți-Maranata,SV
9 Filip Cornelia M2 Emanuel, Burdujeni,SV
10 Pavăl Adelina M2 Betel Dumbrăveni,SV
11 Popa Ruben M2 Plopeni, Suceava,SV
12 Chelba Violeta M3 Bivolărie-Betleem,SV
13 Hrebenciuc Vasile M3 „Betel” Botoșani,SV

Peste 25 de ani        

Nr. Crt. Nume si prenume Punctaj Premiul Biserica
1 Zvorșteanu Mihaela 93,81 I Mihail Kogălniceanu,IS,SV
2 Pascariu Daniela 93 II „Betel” Botoșani,SV
3 Iovu Florin 88 III Todireni,BT,SV
4 Ciubotariu Anișoara 86 M1 Elim, Șcheia,SV
5 Muraru Eunice 86 M1 „Betel” Botoșani,SV
6 Gherasim Geta 86 M1 Rădăuți-Maranata,SV
7 Nechifor Cristina 81,66 M2 Mlenăuți,BT,SV
8 Vasilciuc Viorica 77,64    M3   Bis. 1, Iași,SV

 

Rezultate la Memorarea Scripturii:

 Clasele 2-3  

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Avram Alex I Radauti-Betel,SV
2 Isac Robert II Răchiți,BT,SV

 Clasele 4-5  

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Nițu Ruben-Adrian I Vicovu de Sus, Nr.1,SV
2 Sârghi Claudia II Betel Dumbrăveni,SV

 Clasele 6-7  

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Semeniuc Alessia I Speranța, Suceava,SV
2 Cîrlan Laura II Nr. 1 , Bosanci,SV
3 Avram Miriam III Radauti-Betel,SV
4 Pânzariu Samuel M1 Dorohoi,BT,SV

 Clasele 8-9 

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Sârghi Lorena I Betel, Dumbrăveni,SV
2 Galan Adina II Fratautii Noi,SV
3 Ifrim Sebastian III „Betel” Botoșani,SV
4 Nițu Georgiana M1 Vicovu de Sus, Nr.1,SV
5 Fandache Cristina M2 Betezda, Dumbrăveni,SV
6 Botezatu Delia M3 Betezda, Dumbrăveni,SV

 Clasele 10-11    

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Cîrlan Daniela I Nr.1, Bosanci,SV
2 Mihăluț Filip II Betezda, Dumbrăveni,SV
3 Ujeniuc Veronica III Emanuel, Burdujeni,SV
4 Mandici Naomi M1 Bivolarie-Betleem,SV
5 Năsăudeanu Tabita M2 Betel, Dumbrăveni,SV
6 Ursu Andreea M3 Bis. Nr 1, Iași,SV

18-45 ani      

Nr. Cr Nume si prenume Premiul Biserica
1 Hrebenciuc Luciana I Ziua Harului, Iasi,SV
2 Cîrlan Cristina I Nr.1, Bosanci,SV
3 Pamparău Sebastian I Plopeni, Suceava,SV
4 Chelba Tabita I Bivolarie-Betleem,SV
5 Iacob Iuliana II Betel Dumbrăveni,SV
6 Năsăudeanu Crina II Betel Dumbrăveni,SV
7 Craiu Andrei III Betezda, Dumbrăveni,SV
8 Marteniuc Eugenia III Sf. Ilie, Suceava,SV
9 Marteniuc Ana III Sf. Ilie, Suceava,SV
10 Vlădeanu Lavinia M1 „Betel” Botoșani,SV
11 Totoi Beniamin, M2 Maranata, Pascani,SV
12 Mihai Daniel M3 Betezda, Dumbrăveni,SV
13 Ciobanu Denisa M3 Speranța, Suceava,SV

Peste 45    

Nr. Crt. Nume si prenume Premiul Biserica
1 Hrebenciuc Anișoara I Betel, Botosani,SV

Editor: Adrian IACOB

3 gânduri despre „Rezultate ”TALANTUL ÎN NEGOȚ” (faza pe Regionala Suceava)”

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s