BETELINO: Rezultatele Concursului Biblic Talantul în Negoț 2018 (faza pe Regionala Suceava)

 

Faza pe Regionala Suceava (Suceava, Botoșani, Iasi, Bacau, Vaslui și Neamț) a Concursului Biblic Talantul în Negoț s-a desfășurat sâmbătă, 12.05.2018 la Biserica ELIM din Piatra Neamt, Județul Neamț.

Pentru faza națională s-au calificat toti cei care obținut premiul I, II și III. Faza națională pentru tineri și adulți va fi în perioada 25-27 mai la Brașov, iar pentru copii în perioada 6-8 iulie la Cluj.

Mai jos găsiți rezultatele obținute de participanți:

Rezultate regionala 2018 (scris)

Rezultate regionala 2018 (Memorare)

BETELINO: Rezultatele Concursului Biblic Talantul în Negoț 2018 (faza pe județul Suceava SUD)

Faza pe județul Suceava (Sud) a Concursului Biblic Talantul în Negoț s-a desfășurat sâmbătă, 28.04.2018 la Biserica BETEL din Dumbrăveni, Jud. Suceava.

La faza pe Regionala Suceava, s-au calificat toti cei care obținut premiul I, II sau III. Faza pe Regională se va desfășura în data de 12.05.2018 la Piatra Neamț.

Mai jos găsiți rezultatele obținute de participanți:

Rezultate la varinta clasică (scris)

Rezultate la varinta memorarea Scripturii

Concurenții calificați la faza pe județ a Concursului Biblic ”TALANTUL IN NEGOT” (2018)

gh

Varianta clasică (scris)

Clasele 2-3
Nr. Crt. Nume concurent
1 Hrebenciuc Edi Premiul I
2 Sandu Patricia Premiul II
3 Boghean David Premiul III
Clasele 4-5
Nr. Crt. Nume concurent
1 Mihai Andrei Premiul I
2 Stefanuca Damaris Premiul II
3 Sandu Naomi Premiul III
Clasele 6-7
Nr. Crt. Nume concurent
1 Pamparau Cosmin Premiul I
2 Morisca Liviu Premiul II
3 Boghean Filip Premiul III
Clasele 8-9
Nr. Crt. Concurent
1 Stefanuca Diana Premiul I
2 Mihai Beniamin Premiul II
3 Luculescu Andrei Premiul II
4 Pamparau Robert Premiul III
Clasele 10-11
Nr. Crt. Nume concurent
1 Pamparau Ionatan Premiul I
2 Asoltanei Alexandra Premiul II
3 Hreceniuc Mihaela Premiul III
18-25 ani
Nr. Crt. Nume concurent
1 Pamparau Costelus Premiul I
2 Nasaudeanu Crina Premiul II

Memorarea Scripturii

Clasele 4-5
Nr. Crt. Nume concurent
1 Hritcu Timeea Premiul I
2 Andronic Naomi Premiul II
3 Strugariu Natanael Premiul III
Clasele 6-7
Nr. Crt. Nume concurent
1 Vatamanu Diana Premiul I
2 Sarghi Claudia Premiul II
3 Andronic Bianca Premiul III
Clasele 8-9
Nr. Crt. Nume concurent
1 Stefanuca Monica Premiul I
2 Morica Marina Premiul I
3 Vatamanu Lorena Premiul II
4 Paval Daniela Premiul III
Clasele 10-11
Nr. Crt. Nume concurent
1 Morisca Lidia Premiul I
2 Sarghi Lorena Premiul II
3 Stan Naomi Premiul III
18-45 ani
Nr. Crt. Nume concurent
1 Adam Anamaria Premiul I
2 Nasaudeanu Tabita Premiul II
3 Nasaudeanu Crina Premiul III

Rezultatele Concursului Talantul în Negoț, faza pe județul Suceava (Sud), 2017

Astăzi s-a desfășurat faza pe județul Suceava (Sud) a Concursului Biblic ”Talantul în Negoț”. Evenimentul a avut loc la Biserica Penticostală din Ipotești. Au participat în număr total de 328 de concurenți din 20 de biserici situate in partea de sud a județului. Acestă faza a concursalui s-a desfăsurat simultan și în partea de nord a județului, dar și în toate județele tării.

La varianta ”clasică” a concursului au participat 262 de concurenți, iar la varinata ”memorarea Scripturii” au participat 66 de concureți.

Din cei 328 de concurenți participanți, următorii au obținut rezultate foarte bune și s-a calificat la faza pe Regionala Suceava (6 județe) care va avea loc la Piatra Neamț în data de 13.05.2017: Continuă lectura „Rezultatele Concursului Talantul în Negoț, faza pe județul Suceava (Sud), 2017”

Rezultatele Concursului Talantul în Negoț, faza pe biserică, 2017

Biserica Penticostală BETEL Dumbrăveni

Varianta ”Clasic”

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Mihai Andrei 84,30 Premiul I
2 Bai Flavio 73,00 Premiul II
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Paval Bianca Nicoleta 89,00 Premiul I
2 Sandu Mario 81,27 Premiul II
3 Sandu Naomi 70,54 Premiul III
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Morisca Marina 86,00 Premiul I
2 Morisca Liviu 80,32 Premiul II
3 Popinciuc Iosif 71,00 Premiul III
4 Boghean Filip 71,00 Premiul III
5 Sandu Ruben 71,00 Premiul III
Clasele 8-9
Nr. Crt. Concurent Punctaj  
1 Luculescu Andrei 96,00 Premiul I
2 Sandu Bianca 96,00 Premiul I
3 Pamparau Robert 96,00 Premiul I
4 Hreceniuc Mihaela 91,00 Premiul II
5 Stefanuca Diana 91,00 Premiul II
6 Mihai Beniamin 90,00 Premiul III
Clasele 10-11
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Pamparau Costelus 93,00 Premiul I
2 Asoltanei Alexandra 93,00 Premiul I
3 Pamparau Ionatan 88,00 Premiul II
4 Istrate Cristian 83,00 Premiul III
5 Agachi Dana 83,00 Premiul III
18-25 ani
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Nasaudeanu Crina 100,00 Premiul I
2 Pamparau Monica 96,00 Premiul II
3 Paval Adelina 96,00 Premiul II
4 Paval Simona 96,00 Premiul II
5 Paval Iuliana 82,32 Premiul III

 

Varianta ”Memorarea Scripurii”

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Pamparau Lorena 263,30 Premiul I
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Vatamanu Diana 345,10 Premiul I
2 Galan Otilia 304,40 Premiul II
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Pamparau Cosmin 355,10 Premiul I
2 Galan Lucian 331,10 Premiul II
3 Sarghi Claudia 255,60 Premiul III
Clasele 8-9
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Andronic Delia 359,00 Premiul I
2 Stefanuca Monica 358,00 Premiul II
3 Paval Dana 358,00 Premiul II
4 Gurita Felicia Elisabeta 326,70 Premiul III
Clasele 10-11
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Sirghi Lorena 359,00 Premiul I
2 Galan Andrei Gabriel 279,60 Premiul II
18-45 ani
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Nasaudeanu Tabita 359,00 Premiul I
2 Adam Anamaria 359,00 Premiul I
3 Sandu Andreea 353,40 Premiul II
4 Nasaudeanu Crina 351,90 Premiul III

 

Biserica Penticostală din Corocăiești

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Varvaruc Rebeca 84 Premiul I
2 Galan Daria 77,23 Premiul II
3 Forfotă Beatrice 65,23 Premiul III
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Alexe Rebeca 62 Premiul I
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Orasanu Eliza 86 Premiul I
2 Galan Iulian 84,96 Premiul II
Clasele 8-9
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Varvaruc Timotei 88 Premiul I
2 Galan Denisa 84 Premiul II

 

Biserica Penticostală din Stamate

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Dragomir Robert 78,92 Premiul I
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Cosuleanu Alexandru Cristian 90,27 Premiul I
2 Dragomir Oana Stefania 86,27 Premiul II
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Cosuleanu Ana Iasmina 96 Premiul I
2 Dragomir Diana Bianca 90 Premiul II
3 Sabie Emanuel 85 Premiul III

 

Biserica Penticostală din Siminicea

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Miron Vacaru Noemi Cornelia 56,2 Premiul I
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Gafitescu Delia 50,62 Premiul I
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Clim Camelia 66,96 Premiul I
2 Clim Andrei 63,6 Premiul II
3 Gafitescu Beniamin 63,6 Premiul II
4 Gafitescu Denis Emanuel 56,56 Premiul III
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Paveliuc Adriana 96 Premiul I
2 Clim Otilia 81,47 Premiul II

Bibliografia Concursului Biblic ”TALANTUL ÎN NEGOȚ”, ediția 2017

 

gh

Memorarea Scripturii:

Apocalipsa capitolul 1,2.3,20 (86 versete)

 

Clasic:

Cărțile biblice:

– clasele 2-3:     Deuteronom, I Ioan

– clasele 4-5:     Deuteronom, Efeseni

– clasele 6-7:     Deuteronom, Romani

– clasele 8-9:     Deuteronom, Romani, I Corinteni

– clasele 10-11: Deuteronom, I Corinteni, Iov 23-42

– 18–25 ani:      Deuteronom, I Corinteni, Iov 23-42

– 25+ ani:          Deuteronom, I Corinteni, Iov 23-42
Continuă lectura „Bibliografia Concursului Biblic ”TALANTUL ÎN NEGOȚ”, ediția 2017”