PRO7 – Curs de Instruire învățători de Școală Duminicală, Nivelul III, prima parte

PRO7 – Curs de Instruire învățători de Școală Duminicală, Nivelul III, prima parte

Data: 18.11.2017
Locație: Biserica BETEL Dumbrăveni
Program: 9.00 – 17.30

Invitat special: fratele Samuel Muica

Taxă de participare: 20 lei (materiale + prânz)

Pot participa: învățători de Școală Duminicală care au finalizat cursurile de la Nivelul 1 și Nivelul 2.

Înscrierile se fac până joi, 16.11.2017 la Adrian Iacob 0742 288 310.

Predica audio Gabriel Floruț (prima parte) la Conferința anuală a învățătorilor de Școală Duminicală (Suceava)

Conferința anuală a învățătorilor de Școală Duminicală
Comunitatea Regională Suceava
Tema: Efectele mass-mediei asupra mintii si sufletului copilului

Puteți asculta aici sau mai jos:

Sursa: Departamentul pentru copii Comunitatea Regională Suceava

BETELINO la Conferința anuală a învățătorilor de Școală Duminicală Comunitatea Regională Suceava

O parte dintre învățătorii de la Școala Duminicală BETELINO au fost prezenți la Conferință:

Momente binecuvântate alături de cei 300 de învățători de copii și de adolescenți care s-au adunat astăzi la Biserica Emanuel Suceava.

Gabriel Floruț și Mihaela Drăgoi au conferențiat pe tema ”Efectele mass-mediei asupra minții și sufletului copiilor” abordând următoarele subiecte:

Continuă lectura „BETELINO la Conferința anuală a învățătorilor de Școală Duminicală Comunitatea Regională Suceava”

Conferința anuală pe Comunitatea Regională Suceava a Învățătorilor de Școală Duminicală

Backup_of_afis conferinta regionala penticostala

Pentru mai multe informații și pentru o bună comunicare a fost creată și o pagină oficială a Departamentului pentru copii, Comunitatea Regională Suceava, de accea vă învităm apreciați acestă pagină aici.

3…2…1…START! Școala Duminicală BETELINO își deschide porțile pentru un nou an de școală duminicală

Start2017

Duminică, 22.10.2017, la ora 9.00 sunt invitați TOȚI copiii (de la vârsta de 3 ani până la Clasa a VI-a, inclusiv), la demisolul Bisericii Penticostale BETEL pentru ca să deschidem noul an școlar.

Grupele de copii sunt următoarele: Continuă lectura „3…2…1…START! Școala Duminicală BETELINO își deschide porțile pentru un nou an de școală duminicală”

Rezultatele Concursului Talantul în Negoț, faza pe județul Suceava (Sud), 2017

Astăzi s-a desfășurat faza pe județul Suceava (Sud) a Concursului Biblic ”Talantul în Negoț”. Evenimentul a avut loc la Biserica Penticostală din Ipotești. Au participat în număr total de 328 de concurenți din 20 de biserici situate in partea de sud a județului. Acestă faza a concursalui s-a desfăsurat simultan și în partea de nord a județului, dar și în toate județele tării.

La varianta ”clasică” a concursului au participat 262 de concurenți, iar la varinata ”memorarea Scripturii” au participat 66 de concureți.

Din cei 328 de concurenți participanți, următorii au obținut rezultate foarte bune și s-a calificat la faza pe Regionala Suceava (6 județe) care va avea loc la Piatra Neamț în data de 13.05.2017: Continuă lectura „Rezultatele Concursului Talantul în Negoț, faza pe județul Suceava (Sud), 2017”

Rezultatele Concursului Talantul în Negoț, faza pe biserică, 2017

Biserica Penticostală BETEL Dumbrăveni

Varianta ”Clasic”

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Mihai Andrei 84,30 Premiul I
2 Bai Flavio 73,00 Premiul II
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Paval Bianca Nicoleta 89,00 Premiul I
2 Sandu Mario 81,27 Premiul II
3 Sandu Naomi 70,54 Premiul III
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Morisca Marina 86,00 Premiul I
2 Morisca Liviu 80,32 Premiul II
3 Popinciuc Iosif 71,00 Premiul III
4 Boghean Filip 71,00 Premiul III
5 Sandu Ruben 71,00 Premiul III
Clasele 8-9
Nr. Crt. Concurent Punctaj  
1 Luculescu Andrei 96,00 Premiul I
2 Sandu Bianca 96,00 Premiul I
3 Pamparau Robert 96,00 Premiul I
4 Hreceniuc Mihaela 91,00 Premiul II
5 Stefanuca Diana 91,00 Premiul II
6 Mihai Beniamin 90,00 Premiul III
Clasele 10-11
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Pamparau Costelus 93,00 Premiul I
2 Asoltanei Alexandra 93,00 Premiul I
3 Pamparau Ionatan 88,00 Premiul II
4 Istrate Cristian 83,00 Premiul III
5 Agachi Dana 83,00 Premiul III
18-25 ani
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Nasaudeanu Crina 100,00 Premiul I
2 Pamparau Monica 96,00 Premiul II
3 Paval Adelina 96,00 Premiul II
4 Paval Simona 96,00 Premiul II
5 Paval Iuliana 82,32 Premiul III

 

Varianta ”Memorarea Scripurii”

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Pamparau Lorena 263,30 Premiul I
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Vatamanu Diana 345,10 Premiul I
2 Galan Otilia 304,40 Premiul II
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Pamparau Cosmin 355,10 Premiul I
2 Galan Lucian 331,10 Premiul II
3 Sarghi Claudia 255,60 Premiul III
Clasele 8-9
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Andronic Delia 359,00 Premiul I
2 Stefanuca Monica 358,00 Premiul II
3 Paval Dana 358,00 Premiul II
4 Gurita Felicia Elisabeta 326,70 Premiul III
Clasele 10-11
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Sirghi Lorena 359,00 Premiul I
2 Galan Andrei Gabriel 279,60 Premiul II
18-45 ani
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Nasaudeanu Tabita 359,00 Premiul I
2 Adam Anamaria 359,00 Premiul I
3 Sandu Andreea 353,40 Premiul II
4 Nasaudeanu Crina 351,90 Premiul III

 

Biserica Penticostală din Corocăiești

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Varvaruc Rebeca 84 Premiul I
2 Galan Daria 77,23 Premiul II
3 Forfotă Beatrice 65,23 Premiul III
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Alexe Rebeca 62 Premiul I
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Orasanu Eliza 86 Premiul I
2 Galan Iulian 84,96 Premiul II
Clasele 8-9
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Varvaruc Timotei 88 Premiul I
2 Galan Denisa 84 Premiul II

 

Biserica Penticostală din Stamate

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Dragomir Robert 78,92 Premiul I
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Cosuleanu Alexandru Cristian 90,27 Premiul I
2 Dragomir Oana Stefania 86,27 Premiul II
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Cosuleanu Ana Iasmina 96 Premiul I
2 Dragomir Diana Bianca 90 Premiul II
3 Sabie Emanuel 85 Premiul III

 

Biserica Penticostală din Siminicea

Clasele 2-3
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Miron Vacaru Noemi Cornelia 56,2 Premiul I
Clasele 4-5
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Gafitescu Delia 50,62 Premiul I
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Clim Camelia 66,96 Premiul I
2 Clim Andrei 63,6 Premiul II
3 Gafitescu Beniamin 63,6 Premiul II
4 Gafitescu Denis Emanuel 56,56 Premiul III
Clasele 6-7
Nr. Crt. Concurent Punctaj
1 Paveliuc Adriana 96 Premiul I
2 Clim Otilia 81,47 Premiul II